شرکت خزر عصاره وارنا
خانه / رب گوجه کارخانه ای / تهیه رب گوجه صنعتی در کارخانه
تهیه رب گوجه صنعتی
تهیه رب گوجه صنعتی در کارخانه

تهیه رب گوجه صنعتی در کارخانه

تهیه رب گوجه صنعتی در کارخانه مراحل مختلفی دارد. به طور کلی، رب گوجه فرنگی به دوصورت خانگی و کارخانه ای انجام می شود. رب گوجه صنعتی دارای استانداردهایی است که رب خانگی ندارد. ما در این سایت شما را به تولید رب گوجه فرنگی به صورت صنعتی در کارخانه آشنا می کنیم.

گوجه فرنگی چیست؟

گوجه‌فرنگی میوه‌ای ارزشمند است که اولین بار در آمریکا شناخته شد. این میوه قبل از رسیدن نارس بوده و حاوی ماده‌ای سمی به نام (سولانین) است که مصرف آن خطرناک است. این میوه پس‌ از آن که رسید، قرمز و آبدار شده و فاقد سولانین و قابل‌ مصرف می‌شود. در واقع نوعی آنتی‌ اکسیدان به نام (لیکوپن) مسئول ایجاد رنگ قرمز در گوجه‌فرنگی است، که می‌تواند با رادیکال‌ های موجود در بدن مبارزه کند. معمولاً لیکوپن گوجه‌ فرنگی زمانی بیشترین تأثیر را دارد که کمی حرارت دیده تا قابلیت‌ های مهم و جذب آن در بدن افزایش یابد.

تهیه رب گوجه صنعتی

 

بهترین گوجه برای تهیه رب!

گوجه‌فرنگی دارای انواع زیادی است اما آن‌هایی را که برای تولید رب مورداستفاده قرار می‌دهند به 2 گروه گرد و گلابی‌ شکل تقسیم می‌شوند. انواع (گرد) معمولاً آبکی و دارای مواد جامد بالا و خوش‌رنگی هستند ولی انواع (گلابی) شکل سفت‌تری دارند و دارای مواد جامد کمتر، اما مواد پکتینی بیشتری هستند. و همچنین گوجه‌ فرنگی مورد استفاده برای رب را از انواعی که دارای:

  • پوست نازک
  • بافت نرم
  • مواد جامد زیاد
  • رنگ قرمز تند
  • طعم مطلوب
  • عاری از کپک
  • بدون هسته درشت
  • کاملاً رسیده باشد انتخاب می‌کنند.

تهیه رب گوجه صنعتی

تهیه رب گوجه صنعتی

رب گوجه‌فرنگی خمیری غلیظ است که در آشپزی از آن استفاده می‌شود. برای تهیه رب گوجه صنعتی، بعد از گرفتن دانه‌ها و پوست گوجه‌ها آن‌ها را برای چندین ساعت تحت‌فشار، می‌پزند. سپس از غلظت آن کم کرده و دوباره محصول را می‌پزند تا یک کنستانتره غنی به دست بیاید. درجه حرارت پایین و حرارت غیرمستقیم در تولید رب گوجه صنعتی در مقایسه با حرارت بالا و کنترل نشده در تهیه رب خانگی باعث کیفیت بهتر رنگ و افزایش میزان لیکوپن در رب گوجه‌های کارخانه ای می‌شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر عامل: مهندس ابراهیم پاسکی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120437969
شماره تلفن ثابت:01133304007
شماره فکس:01133304007
پست الکترونیکی: foodkov@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

رب گوجه فرنگی قوطی صنعتی

بهترین برند رب گوجه فرنگی کارخانه ای

بهترین برند رب گوجه فرنگی کارخانه ای حال حاضر که در آن غیر از گوجه …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.